RSSFaceBook

Poradnik o trawach ozdobych (w ogrodach)

Poradnik o trawach ozdobnych (w ogrodach) jest zestawieniem 35 artykułów próbujących rozłożyć te rośliny na czynniki pierwsze i opisać je wg najróżniejszych kryteriów.
Opracowania są ilustrowane kilkoma zdjęciami w tekście i mini galerią w formie załącznika. Fotografie uzupełniają komentarze słowne rozszerzające treść publikacji.
Odsyłacze (linki), zaznaczone odmienna barwą, przekierowują do innych opracowań znajdujących się w portalu, mogących pogłębić poruszane zagadnienie.
Istotnym dodatkiem są projekty kompozycji związane z treścią.
Ważnym uzupełnieniem wydaje się indeks nazw omówionych roślin. Pogrubiona czcionką są zaznaczone te, które bezpośrednio odnoszą się do tytułu artykułu. „Spis treści” jest poszerzony o linki do „Encyklopedii traw ozdobnych”, gdzie znajdują się wyczerpujące informacje o poszczególnych gatunkach i odmianach.
Dość szczegółowe, ale wariantowe, podejście ma być pomocą zarówno dla zawodowców jak i mniej zaawansowanych. Niuanse przydadzą się tym, którzy z pełna świadomością chcą projektować swoje (i cudze) ogrody. „Ściąga” ze spisu treści - tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z trawami. Poradnik jest wciąż w trakcie prac redakcyjnych, rozwijany o nowe treści jak i łączony z innymi elementami portalu o trawach ozdobnych. Może się zdarzyć, że niektóre z opisanych funkcji (i możliwości) w części opracowań mogą jeszcze nie funkcjonować.
Autor przeprasza za niedociągnięcia i obiecuje poprawę. :)

 Brachypodium sylvaticum

 

Nie masz uprawnień do komentowania